Жити перемагаючи смерть.

                                            

Джон Грін – американський автор книг для підлітків, свою найвідомішу книгу випустив у 2012 році під  назвою “The Fault in our Stars” – «Винні зірки». Ця книга розірвала світ. 

У ній письменник глибоко проникає у психологію героїв, які не страждають і не плачуть, а намагаються прожити той час, який їм залишився, повноцінно. Смертельно хворі підлітки відчувають повноту життя гостріше звичайних людей, зациклених на кар’єрі та грошах.  Герої дарують один одному ті емоції і ту підтримку, яку не можуть подарувати навіть найближчі родичі.

Вона - Хейзел Грейс Ланкастер від імені якої ведеться розповідь. Їй шістнадцять і у неї рак легенів із застарілими метастазами і рідиною (раковим ексудатом), яку періодично доводиться дренувати. Вона - єдина дочка своїх батьків, і вони роблять все можливе, щоб її життя було настільки нормальним, наскільки це можливо.

Він - Огастус Уотерс. Йому сімнадцять, він красивий і дотепний та у нього остеосаркома, яка відібрала вже у нього одну ногу.  «Остеосаркома - це хвороба, яка спочатку зжирає вашу кінцівку. Потім, якщо ви сподобаєтеся, вона зжирає все інше»

Хейзел дуже любить читати. І вона найбільше на світі мріє дізнатися, що трапилося далі з персонажами її улюбленої книги "Царська недуга", обірваної на напівфразі.

Автор розповідає нам про дуже популярну проблему сьогодення – хворобу раку, яка вражає багатьох людей у світі, в тому числі і підлітків, які хворіють. Та попереду у них усе життя, сповнене коханням, щастям, невдачами , розчаруванням. Вони спілкуються, подорожують  та впадають у відчай, дізнаючись про найжахливіше, що чекає їх у майбутньому.  

Дуже добре прописано і факти хвороби, дуже правдоподібно, що додає книжці реалістичності. Також є багато різноманітнітних цитат, що наповнюють все метафорами.

Нещодавно за сюжетом книги вийшов фільм.Та мало хто знає, але фільм став екранізацією.  Одного разу на фестивалі любителів "Гаррі Поттера" Джон Грін звернув увагу на дівчину, яка ходила з кисневим балоном. Письменник познайомився з нею. Її звали Естер Ерл. Вона була хвора на рак щитовидної залози. Познайомившись з дівчиною ближче, Грін дізнався, що вона знімає короткі ролики і викладає їх в YouTube. Завдяки цій маленькій сповіді в роликах, Естер розкрилася для нього як дуже сонячна людина , яка зберігає любов до життя. Джон і Естер листувалися аж до смерті дівчини. Їй було 16 років. Життя Ерл продовжилася на сторінках його книги: вона стала прообразом Хейзел.


Ця світла історія кохання не залишить нікого байдужим. Вона  змушує людей задуматися, на що вони витрачають свій час, а також про те, як вони можуть допомогти тим, хто цієї допомоги потребує.

Обидва герої завдяки своєму творцю Джону Гріну є самодостатніми. Доповнює історію неочікувана кульмінація .Яка? Зрозумієте, коли прочитаєте . Та що найцікавіше, ця історія поєднує мінуси у своїх плюсах. 

Комментарии